Правилото за 2 минути за Птицевъдство

Правилото за 2 минути за Птицевъдство

Правилото за 2 минути за Птицевъдство

Blog Article

По принцип е необходимо да се запомни, че при изясняване на окончателната диагноза при птиците за лабораторно изследване се изпращат трупове на птици, или живи птици с най-ясно изразени клинични признаци.

Очаквайте вълнуващи лекции и демонстрации от водещи експерти в областта.

н. Иначе в по-малките стопанства на територията на нашата страна се отглеждат и други видове птици, като например патици, пуйки и гъски. Но те имат доста по-малък принос във връзка с цялостния добив на яйца и месо от сферата на птицевъдството.

Профилактика и борба. Предпазването се организира чрез постоянен ветеринарен контрол при люпенето, като се използват яйца от сигурно здрави птици (ферми), а в люпилните строго се спазват предпазните мерки при люпенето.

Тези птици неохотно излизат от гнездото. Ако те се поставят в гнездо, не бягат, а лягат и издават характерни звуци на квачка.

Биволското мляко е ценна суровина за млечната промишленост, с по-висока масленост е, но и с по-висока себестойност.

Главните направления на птицевъдството са две, а именно набавянето на яйца и набавянето на месо. По отношение на месото с най-голяма роля в птицевъдството са бройлерите – добре угоени пилета, които се отглеждат при специални условия. Колкото до яйцата, най–популярните и продуктивни породи кокошки, отглеждани в България, са „Легхорн“, „Ню Хемпшир“, „Старозагорска червена кокошка“ и т.

При пуйките болестта има по-къс инкубационен период и се развива по-бързо. Забелязва се силно подуване на синусите (синузит), хрипове и Птицевъдство затруднено дишане.

ПОДВИЖНИ КЛЕТКИ ЗА ГРАДИНАТА ЗА ПАСИЩНО ОТГЛЕЖДАНЕ - ОГРАЖДЕНИЯ

Болестта се предава както по въздуха (аерогенено), така и с водата за пиене. Освен това тя се предава и чрез яйцата.

Епизоотологични особености. Източници на заразата са болните и преболедувалите птици.

Служи предимно за превоз на товари, в екстремни ситуации или трудно проходими места.

С удоволствие ви представяме септемврийския брой на списание „Птицевъдство", посветен на иновациите и напредъка в индустрията. В този брой ще откриете:

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Report this page